MMP4S68K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MMP4S68K-F
MMP4S68K-F
型号
MMP4S68K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.068UF 400VDC AXIAL
数据表
MMP4S68K-F.pdf
交付服务
MMP4S68K-F
内容 *
    MMP4S68K-F 规格
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance0.068 µF
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.394" W, 0.256" T x 0.669" L (10.00mm, 6.50mm x 17.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C