MMP4P47K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MMP4P47K-F
MMP4P47K-F
型号
MMP4P47K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC AXIAL
数据表
MMP4P47K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MMP4P47K-F
内容 *
    MMP4P47K-F 规格
    SeriesMMP
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.610" W, 0.354" T x 1.063" L (15.50mm, 9.00mm x 27.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C