MMK5474K100J04L4BULK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MMK5474K100J04L4BULK
MMK5474K100J04L4BULK
型号
MMK5474K100J04L4BULK
描述
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD
数据表
MMK5474K100J04L4BULK.pdf
交付服务
MMK5474K100J04L4BULK
内容 *
    MMK5474K100J04L4BULK 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.47 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.283" L x 0.197" W (7.20mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C