MMK5222J50J01L4BULK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MMK5222J50J01L4BULK
MMK5222J50J01L4BULK
型号
MMK5222J50J01L4BULK
描述
CAP FILM 2200PF 5% 50VDC RADIAL
数据表
MMK5222J50J01L4BULK.pdf
交付服务
MMK5222J50J01L4BULK
内容 *
    MMK5222J50J01L4BULK 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance2200 pF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC30V
    Voltage Rating - DC50V
    Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C