MMK22.5106K100D19L4TRAY
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MMK22.5106K100D19L4TRAY
MMK22.5106K100D19L4TRAY
型号
MMK22.5106K100D19L4TRAY
描述
CAP FILM 10UF 10% 100VDC RADIAL
数据表
MMK22.5106K100D19L4TRAY.pdf
交付服务
MMK22.5106K100D19L4TRAY
内容 *
    MMK22.5106K100D19L4TRAY 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.610" W (26.00mm x 15.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.965" (24.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C