MMK15334K250B04L4BULK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MMK15334K250B04L4BULK
MMK15334K250B04L4BULK
型号
MMK15334K250B04L4BULK
描述
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
数据表
MMK15334K250B04L4BULK.pdf
交付服务
MMK15334K250B04L4BULK
内容 *
    MMK15334K250B04L4BULK 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.33 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C