MMK10223K400A01L4BULK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MMK10223K400A01L4BULK
MMK10223K400A01L4BULK
型号
MMK10223K400A01L4BULK
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
数据表
MMK10223K400A01L4BULK.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MMK10223K400A01L4BULK
内容 *
    MMK10223K400A01L4BULK 规格
    SeriesMMK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C