MMK10105J63A02L4BULK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MMK10105J63A02L4BULK
MMK10105J63A02L4BULK
型号
MMK10105J63A02L4BULK
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RAD
数据表
MMK10105J63A02L4BULK.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MMK10105J63A02L4BULK
内容 *
    MMK10105J63A02L4BULK 规格
    SeriesMMK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.177" W (13.00mm x 4.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC40V
    Voltage Rating - DC63V
    Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C