MLR683K100
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MLR683K100
MLR683K100
型号
MLR683K100
品牌
描述
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD
数据表
MLR683K100.pdf
交付服务
MLR683K100
内容 *
    MLR683K100 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.068 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester
    Voltage Rating - AC125V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C