MLR305K630
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MLR305K630
MLR305K630
型号
MLR305K630
品牌
描述
CAP FILM 3UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
MLR305K630.pdf
交付服务
MLR305K630
内容 *
    MLR305K630 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance3 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.496" (38.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.772" L x 0.827" W (45.00mm x 21.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.437" (36.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C