MLR122K100
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MLR122K100
MLR122K100
型号
MLR122K100
品牌
描述
CAP FILM 1200PF 10% 100VDC RAD
数据表
MLR122K100.pdf
交付服务
MLR122K100
内容 *
    MLR122K100 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1200 pF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.138" (3.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester
    Voltage Rating - AC65V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C