MLR103K50
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MLR103K50
MLR103K50
型号
MLR103K50
品牌
描述
CAP FILM 10000PF 10% 50VDC RAD
数据表
MLR103K50.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MLR103K50
内容 *
    MLR103K50 规格
    SeriesMLR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.138" (3.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester
    Voltage Rating - AC35V
    Voltage Rating - DC50V
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C