MLR103K100
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MLR103K100
MLR103K100
型号
MLR103K100
品牌
描述
CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD
数据表
MLR103K100.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MLR103K100
内容 *
    MLR103K100 规格
    SeriesMLR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester
    Voltage Rating - AC65V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C