MKT1820722165
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MKT1820722165
MKT1820722165
型号
MKT1820722165
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP FILM 220UF 10% 160VDC RADIAL
数据表
MKT1820722165.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MKT1820722165
内容 *
    MKT1820722165 规格
    SeriesMKT1820
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC160V
    Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C