MKT1820682255
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MKT1820682255
MKT1820682255
型号
MKT1820682255
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP FILM 82UF 10% 250VDC RADIAL
数据表
MKT1820682255.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MKT1820682255
内容 *
    MKT1820682255 规格
    SeriesMKT1820
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance82 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C