MKS4F043306B00MSSD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MKS4F043306B00MSSD
MKS4F043306B00MSSD
型号
MKS4F043306B00MSSD
品牌
描述
CAP FILM 3.3UF 20% 250VDC RAD
数据表
MKS4F043306B00MSSD.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MKS4F043306B00MSSD
内容 *
    MKS4F043306B00MSSD 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance3.3 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C