MKP385E2332BJII2B0
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MKP385E2332BJII2B0
MKP385E2332BJII2B0
型号
MKP385E2332BJII2B0
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP FILM 3300PF 5% 2.5KVDC RAD
数据表
MKP385E2332BJII2B0.pdf
交付服务
MKP385E2332BJII2B0
内容 *
    MKP385E2332BJII2B0 规格
    SeriesMKP385e
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC800V
    Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
    Height - Seated (Max)0.713" (18.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C