MKP385615040JPP2T0
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MKP385615040JPP2T0
MKP385615040JPP2T0
型号
MKP385615040JPP2T0
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP FILM 15UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
MKP385615040JPP2T0.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MKP385615040JPP2T0
内容 *
    MKP385615040JPP2T0 规格
    SeriesMKP385
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance15 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C