MKP1V022205I00MSSD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MKP1V022205I00MSSD
MKP1V022205I00MSSD
型号
MKP1V022205I00MSSD
品牌
描述
CAP FILM 0.022UF 20% 2.5KVDC RAD
数据表
MKP1V022205I00MSSD.pdf
交付服务
MKP1V022205I00MSSD
内容 *
    MKP1V022205I00MSSD 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC700V
    Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C