MKP1U031506F00KSSD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MKP1U031506F00KSSD
MKP1U031506F00KSSD
型号
MKP1U031506F00KSSD
品牌
描述
CAP FILM 0.15UF 10% 2KVDC RAD
数据表
MKP1U031506F00KSSD.pdf
交付服务
MKP1U031506F00KSSD
内容 *
    MKP1U031506F00KSSD 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.15 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC700V
    Voltage Rating - DC2000V (2kV)
    Height - Seated (Max)1.024" (26.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C