MKP1848622094Y2
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MKP1848622094Y2
MKP1848622094Y2
型号
MKP1848622094Y2
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP FILM 22UF 5% 900VDC RADIAL
数据表
MKP1848622094Y2.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MKP1848622094Y2
内容 *
    MKP1848622094Y2 规格
    SeriesMKP1848
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±5%
    Capacitance22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC900V
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)11 mOhms