MKP1847C550315K2
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MKP1847C550315K2
MKP1847C550315K2
型号
MKP1847C550315K2
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
MKP 5F 10% 310VAC PITCH 27,5
数据表
MKP1847C550315K2.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MKP1847C550315K2
内容 *
    MKP1847C550315K2 规格
    SeriesMKP1847C
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance5 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.827" W (32.00mm x 21.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.240" (31.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C