JSNDJ5820KB6L0
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
JSNDJ5820KB6L0
JSNDJ5820KB6L0
型号
JSNDJ5820KB6L0
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 82UF 10% 63VDC SMD
数据表
JSNDJ5820KB6L0.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
JSNDJ5820KB6L0
内容 *
    JSNDJ5820KB6L0 规格
    SeriesJSN
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR, Low ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance82 µF
    Part StatusActive
    Termination-
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSMD, J-Lead
    Size / Dimension0.681" L x 1.181" W (17.30mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC40V
    Voltage Rating - DC63V
    Height - Seated (Max)0.701" (17.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C