HVDNAT0.5J491B
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
HVDNAT0.5J491B
HVDNAT0.5J491B
型号
HVDNAT0.5J491B
品牌
描述
CAP FILM 0.5UF 5% 4KVAC RADIAL
数据表
HVDNAT0.5J491B.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
HVDNAT0.5J491B
内容 *
    HVDNAT0.5J491B 规格
    SeriesHV
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect, Disconnect
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing0.810" (20.57mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC4000V (4kV)
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)4.910" (124.71mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C