FPG66W0474J--
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FPG66W0474J--
FPG66W0474J--
型号
FPG66W0474J--
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 5% 1.75KVDC AXL
数据表
FPG66W0474J--.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FPG66W0474J--
内容 *
    FPG66W0474J-- 规格
    SeriesFPG
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseAxial, Can - Screw Terminals
    Size / Dimension1.575" Dia (40.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC800V
    Voltage Rating - DC1750V (1.75kV)
    Height - Seated (Max)2.461" (62.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C