FLAA26N0156KF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FLAA26N0156KF
FLAA26N0156KF
型号
FLAA26N0156KF
品牌
描述
CAP FILM 15UF 10% 660VAC RADIAL
数据表
FLAA26N0156KF.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FLAA26N0156KF
内容 *
    FLAA26N0156KF 规格
    SeriesFLA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance15 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.772" Dia (45.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC660V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)5.000" (127.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C