FKP3J004702B00JSSD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FKP3J004702B00JSSD
FKP3J004702B00JSSD
型号
FKP3J004702B00JSSD
品牌
描述
CAP FILM 470PF 5% 630VDC RAD
数据表
FKP3J004702B00JSSD.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FKP3J004702B00JSSD
内容 *
    FKP3J004702B00JSSD 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance470 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC300V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C