FKP1O124706B00KSSD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FKP1O124706B00KSSD
FKP1O124706B00KSSD
型号
FKP1O124706B00KSSD
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD
数据表
FKP1O124706B00KSSD.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FKP1O124706B00KSSD
内容 *
    FKP1O124706B00KSSD 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC600V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C