FKP1O111004B00JSSD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FKP1O111004B00JSSD
FKP1O111004B00JSSD
型号
FKP1O111004B00JSSD
品牌
描述
CAP FILM 1000PF 5% 1KVDC RAD
数据表
FKP1O111004B00JSSD.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FKP1O111004B00JSSD
内容 *
    FKP1O111004B00JSSD 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC600V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C