FHC16I0517KJH
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FHC16I0517KJH
FHC16I0517KJH
型号
FHC16I0517KJH
品牌
描述
CAP FILM 510UF 10% 410VDC CHASS
数据表
FHC16I0517KJH.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FHC16I0517KJH
内容 *
    FHC16I0517KJH 规格
    SeriesFHC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance510 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect, Disconnect
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension5.512" L x 2.835" W (140.00mm x 72.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC410V
    Height - Seated (Max)2.008" (51.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C