FFVS6C0306K--
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FFVS6C0306K--
FFVS6C0306K--
型号
FFVS6C0306K--
品牌
描述
CAP FILM 30UF 10% 900VDC RADIAL
数据表
FFVS6C0306K--.pdf
交付服务
FFVS6C0306K--
内容 *
    FFVS6C0306K-- 规格
    SeriesFFVS
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance30 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.772" (45.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.327" Dia (84.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC900V
    Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C