FFVE6U0107KJ7
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FFVE6U0107KJ7
FFVE6U0107KJ7
型号
FFVE6U0107KJ7
品牌
描述
CAP FILM 100UF 10% 1.2KVDC RAD
数据表
FFVE6U0107KJ7.pdf
交付服务
FFVE6U0107KJ7
内容 *
    FFVE6U0107KJ7 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance100 µF
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.772" (45.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.327" Dia (84.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1200V (1.2kV)
    Height - Seated (Max)2.559" (65.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C