FFVE6K0107K--
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FFVE6K0107K--
FFVE6K0107K--
型号
FFVE6K0107K--
品牌
描述
CAP FILM 100UF 10% 600VDC RADIAL
数据表
FFVE6K0107K--.pdf
交付服务
FFVE6K0107K--
内容 *
    FFVE6K0107K-- 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.772" (45.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.327" Dia (84.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC600V
    Height - Seated (Max)1.614" (41.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C