FFVE6C0476KJE
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FFVE6C0476KJE
FFVE6C0476KJE
型号
FFVE6C0476KJE
品牌
描述
CAP FILM 47UF 10% 900VDC RADIAL
数据表
FFVE6C0476KJE.pdf
交付服务
FFVE6C0476KJE
内容 *
    FFVE6C0476KJE 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance47 µF
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.772" (45.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.327" Dia (84.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC900V
    Height - Seated (Max)1.614" (41.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C