FFVE4I0107K--
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FFVE4I0107K--
FFVE4I0107K--
型号
FFVE4I0107K--
品牌
描述
CAP FILM 100UF 10% 400VDC RADIAL
数据表
FFVE4I0107K--.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FFVE4I0107K--
内容 *
    FFVE4I0107K-- 规格
    SeriesFFVE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.772" (45.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.327" Dia (84.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C