FFVE4H0227K--
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FFVE4H0227K--
FFVE4H0227K--
型号
FFVE4H0227K--
品牌
描述
CAP FILM 220UF 10% 300VDC RADIAL
数据表
FFVE4H0227K--.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FFVE4H0227K--
内容 *
    FFVE4H0227K-- 规格
    SeriesFFVE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.772" (45.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.327" Dia (84.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC300V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C