FFV36A0146K--
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FFV36A0146K--
FFV36A0146K--
型号
FFV36A0146K--
品牌
描述
CAP FILM 14UF 10% 700VDC RADIAL
数据表
FFV36A0146K--.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FFV36A0146K--
内容 *
    FFV36A0146K-- 规格
    SeriesFFV3
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance14 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.984" (25.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.575" L x 1.417" W (40.00mm x 36.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC120V
    Voltage Rating - DC700V
    Height - Seated (Max)1.575" (40.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C