FFB56J0136KJC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FFB56J0136KJC
FFB56J0136KJC
型号
FFB56J0136KJC
品牌
描述
CAP FILM 13UF 10% 525VDC RADIAL
数据表
FFB56J0136KJC.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FFB56J0136KJC
内容 *
    FFB56J0136KJC 规格
    SeriesFFB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance13 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC105V
    Voltage Rating - DC525V
    Height - Seated (Max)1.469" (37.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C