FFB54D0117K--
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FFB54D0117K--
FFB54D0117K--
型号
FFB54D0117K--
品牌
描述
CAP FILM 110UF 10% 75VDC RADIAL
数据表
FFB54D0117K--.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FFB54D0117K--
内容 *
    FFB54D0117K-- 规格
    SeriesFFB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance110 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC45V
    Voltage Rating - DC75V
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C