FE52N6L0206KB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FE52N6L0206KB
FE52N6L0206KB
型号
FE52N6L0206KB
品牌
描述
CAP FILM 20UF 10% 1.1KVDC RADIAL
数据表
FE52N6L0206KB.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FE52N6L0206KB
内容 *
    FE52N6L0206KB 规格
    SeriesFE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance20 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)8.5 mOhms