FB37M6C0206KC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
FB37M6C0206KC
FB37M6C0206KC
型号
FB37M6C0206KC
品牌
描述
CAP FILM 20UF 10% 900VDC RADIAL
数据表
FB37M6C0206KC.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
FB37M6C0206KC
内容 *
    FB37M6C0206KC 规格
    SeriesFB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance20 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC900V
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhms