F881KH222M300A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F881KH222M300A
F881KH222M300A
型号
F881KH222M300A
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 2200PF 20% 1KVDC RADIAL
数据表
F881KH222M300A.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
F881KH222M300A
内容 *
    F881KH222M300A 规格
    SeriesF881
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC300V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C