F881AK472M300C
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F881AK472M300C
F881AK472M300C
型号
F881AK472M300C
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 4700PF 20% 1KVDC RADIAL
数据表
F881AK472M300C.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
F881AK472M300C
内容 *
    F881AK472M300C 规格
    SeriesF881
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC300V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C