F863RL475K310ALW0L
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F863RL475K310ALW0L
F863RL475K310ALW0L
型号
F863RL475K310ALW0L
描述
CAP FILM 4.7UF 10% 310VAC RADIAL
数据表
F863RL475K310ALW0L.pdf
交付服务
F863RL475K310ALW0L
内容 *
    F863RL475K310ALW0L 规格
    SeriesF863
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance4.7 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.634" L x 0.748" W (41.50mm x 19.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.264" (32.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C