F863DN684K310Z
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F863DN684K310Z
F863DN684K310Z
型号
F863DN684K310Z
描述
CAP FILM 0.68UF 10% 310VAC RAD
数据表
F863DN684K310Z.pdf
交付服务
F863DN684K310Z
内容 *
    F863DN684K310Z 规格
    SeriesF863
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.394" W (26.50mm x 10.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)0.732" (18.60mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C