F862DU125K310ZV054
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F862DU125K310ZV054
F862DU125K310ZV054
型号
F862DU125K310ZV054
描述
CAP FILM 1.2UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
F862DU125K310ZV054.pdf
交付服务
F862DU125K310ZV054
内容 *
    F862DU125K310ZV054 规格
    SeriesF862
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.512" W (26.00mm x 13.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C