F862BZ564K310Z
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F862BZ564K310Z
F862BZ564K310Z
型号
F862BZ564K310Z
描述
CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD
数据表
F862BZ564K310Z.pdf
交付服务
F862BZ564K310Z
内容 *
    F862BZ564K310Z 规格
    SeriesF862
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.56 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.472" W (18.00mm x 12.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C