F862BP224K310ZV054
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F862BP224K310ZV054
F862BP224K310ZV054
型号
F862BP224K310ZV054
描述
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
数据表
F862BP224K310ZV054.pdf
交付服务
F862BP224K310ZV054
内容 *
    F862BP224K310ZV054 规格
    SeriesF862
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C