F861BB104K310A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F861BB104K310A
F861BB104K310A
型号
F861BB104K310A
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RAD
数据表
F861BB104K310A.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
F861BB104K310A
内容 *
    F861BB104K310A 规格
    SeriesF861
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C