F861AP154M310C
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
F861AP154M310C
F861AP154M310C
型号
F861AP154M310C
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.15UF 20% 630VDC RAD
数据表
F861AP154M310C.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
F861AP154M310C
内容 *
    F861AP154M310C 规格
    SeriesF861
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.15 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C